Buca Kiracı Sonrası Ev Temizliği


Ev sahipleri ev ile ilgili tüm sorun, sıkıntı ve bakımlarla ilgilenirken genellikle kiracılar için bu şekilde bir durum söz konusu değildir. Evde akıntı olması, eve ait herhangi bir ürünün bozulması ya apartman geneli ile ilgili bir harcama, çatı tamiri vb gibi durumlar direkt olarak ev sahipleriyle alakalıdır. Ama bir ev kiraya verilirken her şey nasıl teslim edildiyse aynı şekilde geri alınmak istenmektedir. Örneğin yeni boyalı bir ev için beklenti kiracı çıkarken evi boyatarak bırakması gibidir. Tadilat konusunda bu şekilde genel geçer kurallar varken, temizlik konusu maalesef ki biraz daha görecelidir. Bu nedenledir ki Buca kiracı sonrası ev temizliği diye bir hizmet şekli gündeme gelmiştir.

Eve hassasiyet gösterilmesi ev sahipleri açısından özellikle empoze edilen bir durumdur. Özellikle bazı grup kiracıların yaşadıkları ortamlarda evin zarar görme olasılığı çok yüksektir. Bu kiracı gruplarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Çocuklu ve kalabalık aileler
  • Evcil hayvan sahibi olan aileler
  • Bekârlar, yalnız yaşayanlar
  • Öğrenciler
  • Çok misafir ağırlayanlar ve ev partilerini sevenler
  • Taşınma anında ise birçok ürünün sabitlendiği yerden sökülmesi, çekilip arkası ve altı temizlenmeyen ürünlerin yerinden alınması, taşınma işi için eve giren çıkan birçok insan olması gibi detaylar nedeniyle de ev iyice kirlenmektedir. Genel olarak hiç kimse eşyalarını toplayıp çıkmış olduğu bir ev için geriye dönüp herhangi bir temizlik işlemi yapmayacağından, temizlik şirketleri Buca kiracı sonrası ev temizliği adı altında bir hizmet türü oluşturmuştur.

Kiracıdan Sonra Neden Temizlik Yapılır?

Az önce de bahsettiğimiz gibi bir ev içerisinde yaşam sürerken zarar vermek söz konusu olmasa bile, taşınma anında mutlaka ve mutlaka kirlenme söz konusu olacaktır. Bu önlenemez bir gerçektir. İşte bu gibi durumlarda birçok kişi terk etmekte olduğu ev için geriye dönük bir temizlik işlemi yapmayacaktır. Bu nedenle bir ev sahibi olarak yeni kiracıya evimizi sunarken göğsümüzü gere gere evin güzelliğini ortaya koymak, evi koruyup kollaması yönünde telkinlerde bulunmak ve güzel fiyatlara evimizi kiralamak için evin tertemiz ve pırıl pırıl olması, yani albenisi olması gerekmektedir. İşte bu nedenle Buca kiracı sonrası ev temizliği yapılarak, camlardan avizelere kadar silinmesi, lavaboların klozetlerin yıkanması, eve girildiğinde hoş bir kokuyla yeni kiracıları karşılaması son derece önemlidir. Tertemiz bir alan ve pırıl pırıl görseli ile evin kalitesi ve değeri artacak, kiracı adayı bu evde yaşama fikrine daha sıcak bakacaktır.