Buca Su Çekim Şirketi


Su baskını ya da su taşkını diye tabir ettiğimiz olaylarda aşırı yağmur yağması, özellikle rüzgarla karışık yağmur yağması ve aşırı yağmur, gel – git, deprem gibi olaylarla deniz seviyesinin yükselmesi en temel sebeptir. Bunun yanı sıra giderlerde yaşanan tıkanıklıklar da su taşkınlarına neden olmaktadır. Su seviyelerinin yükselmesi ya da tıkanıklıklar nedeniyle özellikle lavabolar ve tuvaletlerden de su taşmaları yaşanabilmekte ve bu sular hem pislik hem de mikrop açısından yağmur suyundan çok daha tehlikeli olmaktadır. Bu taşmalar yağlı yiyecek artıkları ya da logardan gelen kanalizasyon suyuyla birlikte olduğundan, beraberinde büyük bir pislik ve mikrop taşımaktadır. Bu şekildeki taşkınlarda eşyalar büyük hasar görmekte, ev halkı için büyük bir sağlık sorunu oluşmakta ve temizlik işlemleri büyük bir hassasiyet gerektirmektedir. Böylesi bir anda temizlik işine girişmeden önce yapılması gereken en önemli şey acil olarak bir Buca su çekim şirketi bulmaktır. Su baskınlarının genel nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Aşırı yağmurlar
  • Şiddetli ve rüzgarla karışık yağmurlar
  • Aşırı yağmur nedeniyle deniz seviyesinin yükselmesi
  • Gelgit nedeniyle deniz seviyesinin yükselmesi
  • Deprem nedeniyle deniz seviyesinin yükselmesi
  • Giderlerde tıkanıklık yaşanması

Su Baskınında Neden Su Çekim Şirketi Devreye Girer?

Su baskınlarında aniden evin içerisine dolan pis su ile ev içerisinde bulunan eşyalar temas edeceği için, tüm eşyalar kirlenecek, lekelenecek, birçoğu bozulacak belki kullanılamaz hale gelecek, evin içerisinde soluma açısından çok tehlikeli kötü bir koku hâkim olacaktır. Bu pis suyun ya da pis suya değmiş eşyaların insanla teması ise büyük sağlık sorunlarına neden olacaktır. Böyle durumlar için yapılacak ilk müdahale, acil olarak bir Buca su çekim şirketi bularak, bu şirkete ulaşıp yardım istemektir.  Çünkü tıkanıklık giderilmediği ve içeri dolan su boşaltılmadığı sürece temizlik işlemi olarak ne yapılırsa yapılsın, içerideki su eşyalara ve sağlığınıza zarar vermeye devam edecek, yaptığınız temizlik boşa kürek çekme olmaktan öteye gidemeyecektir.

Mesai saatleri dışında yaşanacak herhangi bir su baskını ya da su taşması anında mesai saatleri dâhilinde bir firmaya ulaşmayı bekleyecek lüksümüz olmadığından su çekim şirketleri 7/24 ulaşılabilir, acil hizmet veren firmalardır. Birçok Buca su çekim şirketi sigorta şirketleriyle anlaşmalı olarak çalışmakta ve eviniz sigortalı ise çekim işlemlerinin masrafı sigorta firmaları tarafından karşılanabilmektedir. Özellikle su baskını konusunda problemli bir bölgede yaşıyorsanız, sigorta işlemlerinden yararlanmanızı öneririz.